KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12664353
nr 1266 4353
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Akvarell, Monogramsignerad, Tunis, 31x22 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 29 juli 2019
kl 19:37:23
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli